Pozdravi iz Varšave

DNEVNIK VARŠAVA, 2. In 3. Dan

V sredo smo se odpravili v gostiteljsko šolo, kjer smo učenci svojim poljskim vrstnikom predstavili našo šolo in energijske objekte v Ljubljani, saj je naša tema Energija.

Po kosilu nas je dvonadstropni avtobus odpeljal v center, kjer je bila čokoladnica. V čokoladnici smo na zanimiv način spoznali preteklost izdelave čokolade ter s svojo lastno domišlijo dekorirali čokoladno torto.

Pri ogledu starega mestnega jedra smo izvedeli vse o zgodovini Varšave, ki je zelo pestra in zanimiva.

Na koncu smo odšli na večerjo v restavracijo s tradicionalnimi poljskimi jedmi.

Četrtek smo začeli z obiskom Kopernikovega znanstvenega muzeja, v katerem je predstavljenih ogromno zanimiv naravoslovnih eksperimentov in obisk zaključili z ogledom planetarija. Dan smo nadaljevali z odhodom na slovensko veleposlaništvo v Warsavi. V veleposlaništvu smo se predstavili s slovensko verzijo pesmi Energija.

Veleposlaniku smo predstavili naš projekt, on pa nam je predstavil delo na veleposlaništvu in odnose republike Slovenije z republiko Poljsko.

Na poti nazaj v hotel smo poskusili tradicionalno poljsko jed-pierogi. V hotelu smo skupaj z novimi prijatelji zaključili srečanje v Warsavi.

Za nas učence je bilo pomembno, da smo sodelovali, navezovali nove stike in komunicirali v tujem jeziku.

Poleg tega smo izvedeli veliko novega o naši temi 3R Energija in o državi gostiteljici – Poljski.

Zapisala: Emma Bodlaj Žvokelj, Mark Golobinek