Obisk učencev naše šole v Varšavi

Prvi dan:

Dan smo začeli z ogledom naše partnerske šole v Varšavi, kjer smo spoznali različne načine šolanja na Poljskem. Sledila je otvoritvena predstava, ki so nam jo pripravili naši gostitelji. Na njej smo tudi sami sodelovali z otvoritvenim govorom koordinatorice projekta Polone P. Ponikvar in s pevskim nastopom kvinteta naših učencev. Izvajali so avtorsko skladbo našega učitelja glasbe Aleša Veka. Naslov skladbe je bil Energija – Energy. To je tudi tema srečanja v Varšavi “Reduce, Reuse, Recycle Energy” ali 3R Energy. Po otvoritveni slovesnosti smo sodelovali pri učnih urah naših gostiteljev. Zvečer smo skupaj s finskimi vrstniki zapeli nekaj slovenskih in finskih pesmi in si vzeli odmor do jutrišnjega dne.