Zbiranje kolesarskih kilometrov

Zaradi šolanja učencev na daljavo je Fakulteta za šport v Ljubljani odkrila povečanje debelosti otrok po celi Sloveniji. V ta namen smo se na naši šoli odločili, da tudi letos učence še bolj spodbudimo h gibanju. Od meseca oktobra 2020 do aprila 2021 spodbujamo vožnjo s kolesom pri učencih od prvega do devetega razreda. Učenci zbirajo ter v elektronski program sprotno beležijo vse prekolesarjene kilometre, pri čemer štejejo razdalje prevožene na poti v šolo in iz nje, v prostem času ter pri kolesarskem izpitu.
Z združenimi močmi projektov Varno na kolesu in Erasmus+ se gibamo zdravo, na svežem zraku in brez emisij. Vsak učenec prispeva nekaj svojega gibanja v prostem času, na poti v šolo in domov, z družino in prijatelji.
Naši učenci zbirajo kolesarske kilometre na tej povezavi https://forms.gle/5LZcppSVoj5cPowN9, kamor se lahko vračajo po vsakem kolesarskem izletu ter vpišejo svojo prevoženo razdaljo.

Zdrave kolesarske utrinke učenci in njihovi starši tudi fotografirajo. Gibajmo se brez odpadkov in emisij!

Mentorica: Mina Marinčič, učiteljica športa